godło

Sąd Rejonowy w Środzie Śląskiej

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home Aktualności
Aktualności

Projekt: Poprawa zdolności administracyjnych sądów w tym systemów informatycznych

Sąd Rejonowy w Środzie Śląskiej bierze udział w projekcie: "Poprawa zdolności administracyjnych sądów, w tym systemów informatycznych", który jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Ministerstwa Sprawiedliwości "Budowanie potencjału instytucjonalnego i współpraca w obszarze wymiaru sprawiedliwości/Poprawa skuteczności wymiaru sprawiedliwości" i współfinansowany ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009 – 2014.

Celem projektu jest poprawa wydajności systemów sądownictwa, w tym rozwój systemów związanych z prowadzeniem spraw sądowych.

Rezultatami projektu będą:
• poprawa wydajności oraz ujednolicenie środowiska teleinformatycznego w sądach;
• poprawa wydajności systemów informatycznych do prowadzenia spraw sądowych;
• zwiększenie kompetencji pracowników wymiaru sprawiedliwości.

Projekt stanowi odpowiedź na potrzebę społeczną ukierunkowaną na poszerzenie dostępu wymiaru sprawiedliwości. Celem przedsięwzięcia jest realizacja potrzeby społecznej ukierunkowanej na ułatwienie i rozpowszechnienie dostępu do wymiaru sprawiedliwości, przyspieszenie dostępu do rejestrów sądowych, zastosowanie komunikacji strony z sądem drogą elektroniczną oraz upowszechnienie pism procesowych oraz dokumentacji pochodzących z sądu w formie elektronicznej poprzez objęcie sądów powszechnych usługą wspólną uwierzytelniania i autoryzacji użytkowników systemów informatycznych oraz usługą poczty centralnej i budowę scentralizowanego systemu zarządzania tożsamością.

Zakończenie realizacji projektu planowane jest na 31 sierpnia 2016 r.

Więcej informacji o projekcie: http://www.nmf.ms.gov.pl/

MIGRACJA PORTALU INFORMACYJNEGO

Z powodu migracji Portalu Informacyjnego sądów okregu wrocławskiego do nowego Centralnego Portalu Informacyjnego, w dotychczasowym Portalu została wyłączona możliwość rejestracji nowych użytkowników.

Składanie wniosków i zakładanie nowych kont będzie możliwe od 14 marca 2016 pod adresem: https://portal.wroclaw.sa.gov.pl

Strona umożliwiająca migrację konta do nowego Centralnego Portalu Informacyjnego znajduje się pod adresem https://migracjapi.wroclaw.sa.gov.pl

Za wszelkiego rodzaju utrudnienia bardzo przepraszamy.

Sprawozdanie z wykonania planu działalności za rok 2015.

Sprawozdanie z wykonania planu działalności Sądu Rejonowego w Środzie Śląskiej za rok 2015.

 
Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player